سفارش تبلیغ
صبا ویژن

http://ofoghhasanabad.ParsiBlog.com
 
قالب وبلاگ

- قسمت دوم
مشکل: دانه های گرد مانند سفید در روی عکس

یکی دیگر از مشکلات رایج، ‌دانه های گرد سفید رنگ بر روی عکس است. به عبارتی، هنگامی که با فلاش اقدام به عکسبرداری از سوژه ای می کنید، دانه های نسبتا سفید گرد مانندی بر روی قسمتی از تصویر گرفته شده ظاهر می گردند. علت این امر معمولا وجود مقداری ذرات گرد و غبار در محیط اطراف و به ویژه در مسیر بین لنز و سوژه مورد نظرتان است.
البته ممکن است شما متوجه شده باشید زمانی که به نوری که از پروژکتور سینما و یامنابع نوری پرقدرت ساطع می شود دقت می کنیم، ذرات معلق و متحرکی را می بینیم که در شعاع نور آزادانه در حال حرکتند و در برخورد با نور ساطع شده از لامپ پروژکتور، ‌می درخشند.
ادامه مطلب...

[ سه شنبه 89/4/8 ] [ 9:53 صبح ] [ جمشیدی حسین ] [ نظرات () ]

نکاتی درباره کادر بندی و ترکیب بندی  ( برگرفته از ماهنامه عکاسی دیجیتالی Shot شماره دوم)

رهنمودهای زیر از جمله نکاتی هستند که هنگام عکاسی باید به آنها توجه شود، اما به کاربردن تمام آنها در هر عکس، لزومی ندارد زیرا در این صورت جای خلاقیت در آثار عکاسی شما کاملا حس خواهد شد. هنگامی که شما این قوانین و ترفندها را آموختید بیش از پیش برای یافتن زوایا، فرصتها و موضوعات جذاب عکاسی آماده خواهید بود.

قبل از اینکه راه بیافتید و عکس بگیرید، باید بدانید که چگونه ایده های خود را در بخشهای جذاب عکس خود به مخاطبین نشان دهید. باید از خود بپرسید که سوژه اصلی چیست؟ نور از چه زاویه ای باید با سوژه برخورد کند؟ آیا عامل تصویری خاصی وجود دارد که بتواند به تاثیر موضوع اصلی را افزایش دهد؟ این سوژه باید در کجای کادر قرار بگیرد؟ تمام اینها نکات مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند اما بازهم لزومی ندارد که شما تمام آنها را-مو به مو- اجرا کنید.

کادر بندی در عکاسیماهنامه عکاسی دیجیتالی Shot شماره اول

ادامه مطلب...

[ چهارشنبه 89/4/2 ] [ 11:37 صبح ] [ جمشیدی حسین ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ محل درج علاقه مندی ها معرفی منطقه و ارائه تجارب آموزشی و فن آوری و تصاویر منطقه جرقویه و ... می باشد . ما را از نظراتتان محروم نفرمائید .
موضوعات وب
امکانات وببازدید امروز: 69
بازدید دیروز: 249
کل بازدیدها: 275741